KickStarter herní novinky #5

Do pátého dílu KickStarter herních novinek jsme vybrali hry, které naznačují, že život není vždycky jenom jednoduchý. Ať už žijete na poušti, v ruském vězení nebo na pokraji zhroucení z dospělého života.

Dryspell: Save your oasis – Adventure game

Dryspell vás postaví do role správce pouštní oázy, která přišla o všechnu vodu. Vy se tak musíte vydat zjisti kam se voda poděla a donést ji zpět. Za tímto účelem budete prozkoumávat náhodně generované dungeony, ve kterých na vás bude čekat široké spektrum monster. Na monstra, na oplátku, zase bude čekat široké spektrum zbraní šikovně rozmístěných a připravených k nalezení. Všechna voda, kterou ukořistíte na svých výpravách, poslouží k obnovení oázy a případně k nákupu u obchodníků. Vším tím dobrodružstvím vás bude doprovázet věrné zvířátko aby vám u toho vraždění nebylo smutno.

Talismanic Entertainment, které má tuto slibně vyhlížející hru na svědomí, je ve skutečnosti jenom jeden zapálený chlapík ze Švédska. Pokud se vám hra líbí, přispět mu můžete ještě 12 dní. Snaží se vybrat přibližně 36 tisíc dolarů a pro všechny kdo ho podpoří jsou připraveny lákavé odměny. Za zmínku stojí například design NPC nebo zvířecího společníka. Více se dozvíte na oficiální stránce hry.

Spleen

Spleen je krásné, ručně animované, akční RPG s prvky simulátoru života. Hlavní postava Johann je mladý demotivovaný a vystresovaný muž a jediný kdo ho může zachránit je on sám. Přesněji jeho mladší já, které ve své vlastní realitě bojuje se Smutkem, Vztekem a Stresem. Když mladý Johann porazí monstra ve své realitě, jeho dospělý protějšek získá zpátky trochu té chuti do života a může se vrhnout do práce, vaření a navazování přátelství a vztahů. Tyto zdánlivě oddělené reality jsou provázány Kartami Síly. Ty jako dospělý Johann získáte a posílíte tak svoje mladé já.

Pamplemousse Games je poměrně nové kanadské studio založené dvěma veterány v oboru. Yann Penno a Alex Viens mají oba přes 12 let zkušeností a vlastní studio založili, protože chtěli pracovat na projektu spolu. Na vybrání asi 35 tisíc dolarů jim zbývá už jenom devět dní. Pokud se rozhodnete přispět, můžete se případně podílet třeba na designu postav. Více si o hře můžete přečíst na oficiálních stránkách projektu.

MALYAVA

Tato stylová karetní hra vás přenese do prostředí ruského vězení, kde se ujmete role hlídače, vězně nebo vězeňského šéfa. Za pomoci “Všivých Karet” se pomalu snažíte dostat na svobodu nebo, jako hlídač, těmto pokusům zabránit. Během útěku budete muset plnit různé úkoly, jako například napsat a propašovat zašifrovanou zprávu svým spoluvězňům, ale musíte si dávat pozor, protože hlídač vás celou dobu pozoruje a snaží se odhalit vaše plány. I když je hra založená na skutečné subkultuře ruských vězení rozhodně není návodem na to jak ve vězení přežít a následně utéct. Nebo to alespoň vývojáři tvrdí.

Malyava už je dokončená a otestovaná, takže pokud se rozhodnete Ukrajinskému týmu přispět, nemusíte se bát, že by na hře přestali pracovat. Rádi by vybrali 38 tisíc dolarů a my věříme, že se jim to za zbývajících 26 dní povede. Pokud vás Malyava zaujala, neváhejte se podívat na oficiální stránky.

Richard Andrýsek on FacebookRichard Andrýsek on Instagram
Richard Andrýsek
Richard Andrýsek
Zakladatel
Zakladatel GamesDev.cz a aktivní webový vývojář a datový analytik. Stará se o chod redakce a plánuje směřování projektu. Věnuje se programování, tvorbě her a hernímu průmyslu.