Game Jam – Nejlepší hry z Ludum Dare 45

Od 5. do 8. října se zúčastnili tisíce vývojářů již tradičního Game Jamu Ludum Dare s pořadovým číslem 45. Vývojáři a umělci museli za omezený čas vytvořit hru na téma “Start with nothing”. Game Jam byl rozdělen do kategorie COMPO, která měla časový limit na vytvoření hry 48 hodin a vývojáři při tvorbě nemohli spolupracovat s nikým jiným. Druhá kategorie JAM měla časový limit 72 hodin a na hře mohl pracovat celý tým vývojářů. Sešla se řada opravdu povedených a kreativních nápadů jak v části COMPO tak v  JAM, vybrali jsme hned několik zajímavých her, které nás zaujaly svým nápadem, originalitou a povedeným zpracováním.

Lost in Translation

Lost in Translation je vítězná hra Ludum Dare 45, která nezískala první místo pouze v kategorii Overall, ale také v kategoriích Innovation a Theme. V roli pilota ztroskotáte a ocitnete se v podivném městě, kde nikomu nerozumíte. Za pomocí rozhovorů budete muset rozluštit, která slova co znamenají a díky tomu pak postupujete městem a plníte úkoly. Hra má velmi jednoduchou kreslenou grafiku, která neurazí a vzhledem k malému množství času je i pochopitelná. Pokud si hru chcete vyzkoušet, můžete přímo na stránkách hry.

World Collector

Hra World Collector nasbírala neuvěřitelných 304 hodnocení a umístila se společně s Lost in Translation na prvním místě v kategorii Overall, dále se hra umístila na několika druhých a třetích místech. V roli malého modrého panáčka budete procházet fragmenty světa, které si můžete poskládat dle vlastní fantasie tak, aby bylo možné level dohrát. Hra kombinuje prvky platformer skákačky a logické hříčky a rozhodně neurazí i pěkná pixel artová grafika. Hru si můžete stáhnout na itch.io stránce hry.

Terra Nil

Hra Terra Nil je jednoduchá budovatelská strategie vytvořená v Unity za pouhé dva dny. V rámci Ludum Dare 45 se hra umístila na 4. místě v kategorii Overall a na prvním místě v kategorii Graphics. Vašim úkolem bude za pomoci jednoduchých a ekologicky šetrných staveb zkultivovat vyprahlou pustinu. Jednotlivé stavby na sobě závisí a umožňují rozšiřovat zeleň, která funguje také jako měna. Hra má několik obtížností a jednotlivé mapy jsou procedurálně generované. Hru si můžete stáhnout na itch.io stránkách hry.

Unity_K4vA4hOyLd.png

Wizard Fishing

Game Jamu Ludum Dare 45 se účastnila i naše redakce s jednoduchou hrou Wizard Fishing, která otestuje vaše reflexy. V roli kouzelníka se snažíte za pomocí kouzel vylovit dostatečný počet ryb, abyste přežili do dalšího dne. Na konci každého dne si můžete za utržené zlaťáky nakoupit nové spelly a vybavení. Koncept hry Wizard Fishing jsme po skončení Ludum Dare 45 dále rozvinuli. Hru jsme rozšířili o výběr postav, kde každá postava má svůj unikátní styl hraní a spell, a také jsme přidali několik nových levelů a předělali hru na mobily.

Původní verzi Wizard Fishing si můžete zahrát na itch.io stránkách a nebo si stáhnout rozšířenou verzi Wizard Fishing přímo na Google Play.

Richard Andrýsek on FacebookRichard Andrýsek on Instagram
Richard Andrýsek
Richard Andrýsek
Zakladatel
Zakladatel GamesDev.cz a aktivní webový vývojář a datový analytik. Stará se o chod redakce a plánuje směřování projektu. Věnuje se programování, tvorbě her a hernímu průmyslu.