KickStarter herní novinky #6 – česká hra Extinction Protocol na KickStarteru

V dnešním díle se podíváme na skládku, do postapokalyptického světa a celé to zakončíme úplně novou hrou pro starou dobrou Sega Genesis / Mega Drive. Vážně. Je na kazetě.

Extinction Protocol

Extinction Protocol je minimalistická strategie inspirována tituly jako Kingdom: Classic nebo Darkest Dungeon ve které, v roli stavebního dronu, budete budovat svou základnu a chránit ji před útoky válečných strojů. Při hledání stavebního materiálu v několika různých biomech obestřených tajemstvím pak můžete najít indicie, které odkryjí temnou historii postapokalyptického světa do kterého jste byli vyvrženi. Ten je generován náhodně, takže nikdy nevíte, co a kde objevíte. Pokud dojde na nejhorší a o svou základnu přijdete, nemusíte zoufat. Jestli škody napáchané nečekaným nepřítelem přežijete, můžete základnu opravit a zvolit jinou strategii.

Tento zajímavý strategický počin má na svědomí malý český tým, který se věnuje vývoji her už pět let. Jestli vás hra zaujala, neváhejte je podpořit na Kickstarter stránce projektu. Pokud se rozhodnete přispět 90 a více dolary, dostanete nejen výhody spojené s částkami, ale také stolní hru Godforsaken Scavengers, na kterou v roce 2016, taktéž na KickStarteru, vybrali dokonce 380% požadované částky.

Kingdoms of the Dump

Kingdoms of the Dump je JRPG vizuálně připomínající hry pro SNES z devadesátých let zasazené do netradičního prostředí vytvořeného především z odpadků. Proto není divu, že hlavní postava je chlapík připomínající popelnici. Ten byl obviněn z únosu krále a musí očistit své jméno. Na této dlouhé a nebezpečné cestě se k němu připojí společníci jako krysí tulačka, šváb specialista nebo knihovník, který je vlastně jen kabát se stylovým kloboukem. Hra má kromě klasických JRPG mechanik také pár nových jako správné načasování útoku pro kritický zásah nebo rozmístění vašeho týmu na bitevním poli před každou bitvou. Mezi jednotlivými bitvami se rozhodně nudit nebudete, čeká na vás totiž několik království k objevení a prozkoumání.

Na hře pracují dva zapálení údržbáři, kteří jsou opravdu údržbáři, a svůj odpadkový svět tvoří ve volném čase. Nejsou na to ovšem úplně sami, protože se jim postupem času podařilo sestavit malý tým programátorů a designérů. Na projekt chtějí vybrat 60 tisíc dolarů a ve zbývajících 17 dnech chybí vybrat jen něco kolem 10ti tisíc. Pokud se vám tedy hra líbí, neváhejte přispět na oficiální Kickstarter stránce. Kromě digitální kopie hry můžete získat třeba slušivé triko nebo fyzickou kopii ve stylové kazetě.

Phantom Gear

Phantom Gear je sidescroller inspirovaný hrami jako Castelvania, Ghouls ’n Ghosts, ale i některými moderními tituly. Nezahrajete si ho ovšem na PC, ani na nových konzolích. Tato hra je vyvíjena exkluzivně pro Sega Genesis / Mega Drive, která byla v Japonsku představena roku 1988. Hra má v podstatě jednoduchý koncept založený na zdolávání terénu, porážení nepřátel a získávání nových schopností, které vám umožní zdolat další terén. V roli Josephiny se vydáte na cestu pěti rozsáhlými úrovněmi za cílem zachránit budoucnost a pomstít smrt své matky, která zemřela při útoku na laboratoř ukrývající mocný artefakt. 

Malý tým vývojářů na stařičké konzoli v podstatě vyrůstal a teď chtějí všem ukázat co všechno Sega Genesis / Mega Drive zvládne. Během vývoje se rozhodli pro Assembly i přes existenci různých nástrojů, které vývoj pro staré konzole usnadňují. Pokud se rozhodnete přispět na Kickstarter stránce hry a konzoli doma nemáte, můžete zvolit příspěvek, který obsahuje stáhnutelný ROM soubor, který je spustitelný v emulátoru.

Richard Andrýsek on FacebookRichard Andrýsek on Instagram
Richard Andrýsek
Richard Andrýsek
Zakladatel
Zakladatel GamesDev.cz a aktivní webový vývojář a datový analytik. Stará se o chod redakce a plánuje směřování projektu. Věnuje se programování, tvorbě her a hernímu průmyslu.