Pilgrims – nová adventura od českého studia Amanita Design

Pilgrims (Poutníci) je nová karetní adventura od českého vývojářského studia Amanita Desgin, které má za sebou již několik úspěšných herních titulů. Pro většinu hráčů bylo vydání této hry naprostým překvapením. Vývojáři z Amanita design nikde nezveřejnili to, že pracují na hře Pilgrims. Ta vyšla 6. října exkluzivně v rámci služby Apple Arcade a o pár dní později i na platformách Steam, GOG, Humble Store a  Itch.io.

Děj hry Pilgrims se odehrává v malebném království, při jehož tvorbě se vývojáři inspirovali českými pohádkami a je skvěle zpracováno v ladovském stylu. Na cestě královstvím budete potkávat nejrůznější pohádková stvoření s unikátními mini-příběhy, které mají hned několik řešení.

O co v Pilgrims jde? 

Příběh Pilgrims začíná v lese, kde se hlavní hrdina (Tulák) právě probudil. Vaším úkolem je odplout z království na malé loďce. To ale nebude tak jednoduché, protože převozník po vás chce ptáčka a toho pochopitelně nemáte. Proto se budete muset vydat na cestu královstvím a plnit drobné úkoly pro Loupežníka, Babku, Čerta, Hastrmana, Krále a mnoho dalších. Jedná se o klasickou point and click adventuru, kde je váš inventář tvořen kartičkami.

Rozsahově se jedná o poměrně krátkou hru, kterou lze dohrát za pár hodin. Vývojáři ale počítají s tím, že se i po dohrání do hry vrátíte a budete zkoušet nová řešení. Za odlišná řešení hádanek se vám postupně odemykají achievmenty, kterých je ve hře 45.

Hra na první pohled zaujme krásným grafickým zpracováním, které má na svědomí zakladatel Amanita Design Jakub Dvorský a animátor Václav Blín. Nelze opomenout ani hudbu a zvuk o který se starala dvojice Tomáš “Floex” Dvořák a Tomáš “Moták” Dvořák. Hra je namluvená “mumlavou” češtinou, které díky komiksovým bublinám porozumí i zahraniční hráči.

Hra Pilgrims je na mobilních zařízeních dostupná exkluzivně pro předplatitele Apple Arcade, nenajdeme ji tak ani v App Storu. Dle vše dostupných informací se hra neobjeví na Google Play a zařízeních Android. Naštěstí je možné si hru zakoupit na PC na platformách Steam, GOG, Humble Store a  Itch.io za pět dolarů (120 Kč). Pokud chcete přímo podpořit studio Amanita Design, můžete hru zakoupit na jejich webových stránkách Amanita-design.net.

Richard Andrýsek on FacebookRichard Andrýsek on Instagram
Richard Andrýsek
Richard Andrýsek
Zakladatel
Zakladatel GamesDev.cz a aktivní webový vývojář a datový analytik. Stará se o chod redakce a plánuje směřování projektu. Věnuje se programování, tvorbě her a hernímu průmyslu.