KickStarter Herní Novinky #3

Ve třetím díle série vám představíme dva projekty, jejichž demo verzi si můžete vyzkoušet ještě před vydáním a jednu sběratelskou karetní hru, ať si máte příští vánoce o co napsat pod stromeček.

Freja and the False Prophecy

Freja and the False Prophecy je ručně kreslená metroidvania inspirována norskou mytologií. Jako Freja, rusovlasá Shieldmaiden, se vydáte na pouť všemi devíti světy Yggdrasilu za odpověďmi na otázky, které vám můžou poskytnou pouze místní božstva. Na cestě potkáte širokou škálu nepřátel, k jejichž poražení vám poslouží schopnosti, které budete postupně získávat. Kromě nepřátel se také budete muset potýkat s platformami a dalším nebezpečným prostředím. A nebo ne. Pro hráče kteří chtějí slyšet příběh Frejy, ale nestojí o bitvy ani platformy bude ve hře Story Mode, který je ušetří výše zmíněných nesnází.

Unsigned Double, studio které stojí za tímto počinem, plánuje hru vydat v roce 2022, ale už teď poskytlo všem zájemcům veřejnou betaverzi. My hru vyzkoušeli a musíme říct, že se hraje stejně dobře jako vypadá. Do konce kampaně zbývá už jen devět dní a stále chybí asi sedm tisíc dolarů. Pokud chcete hru podpořit a stát se jednou z NPC postav ve hře, neváhejte navštívit oficiální stránku kampaně.

Malkyrs – The interactive card game

Malkyrs není vaše každodenní karetní hra. Ke hraní potřebujete jak papírové karty, tak počítač, popřípadě Nintendo Switch, kam pomocí mobilní aplikace nebo speciální čtečky pro Nintendo karty nahrajete. Se svými kartami potom můžete postupovat příběhem nebo vyzvat ostatní hráče a poměřit své síly a balíčky. Každá z karet se dá vylepšit a vyměnit, pokud ale kartu vyměníte, odevzdáte s ní zároveň i všechna její vylepšení. Zatím je k dispozici 262 karet, z toho 12 hrdinů, ze kterých si vyberete jednoho a kolem něj svůj balík postavíte.

MALKYRS STUDIO už cílovou částku 56 852 dolarů nejen vybralo, ale i převýšilo o přibližně čtyřicet tisíc dolarů s neuvěřitelnými 19 dny do konce kampaně. Stále tak můžete přispět a získat třeba přístup do betaverze hry, která je již teď v plném proudu, nebo možnost navrhnout vlastního hrdinu. Více se dozvíte na stránce hry.

Last Epoch

Last Epoch je fantasy ARPG jak se patří. Pět zaměření pro vaši postavu, každé se dvěma specializacemi, crafting systém a LOOT! To všechno okořeněné cestováním v čase. Hra by měla poskytnou možnost hrát ji přesně tak, jak chcete vy díky rozsáhlým stromům pasivních a aktivních schopností vaší postavy. Zároveň se snaží o snadné pochopení základních herních mechanik. I po dohrání příběhu budete mít co dělat. Ať už se rozhodnete dominovat PvP arény nebo odemknout všechny možné i nemožné achievementy a najít všechna tajemství schovaná na mapách. Last Epoch nabízí také velké množství různorodých nepřátel a vybavení, které lze ještě dále vylepšit pomocí crafting systému a kdyby se vám náhodou nechtělo vybavení hledat, můžete ho zkusit vyměnit s ostatními hráči.

Studio Eleventh Hour Games už má co potřebovalo. 255 378 dolarů. Pořád ale můžete přispět přes PayPal a pomoct jim tak dosáhnout na další cíle jako je třeba přizpůsobení vzhledu postav. Více informací se o tomto velkolepém projektu dozvíte na stránkách hry.

Richard Andrýsek on FacebookRichard Andrýsek on Instagram
Richard Andrýsek
Richard Andrýsek
Zakladatel
Zakladatel GamesDev.cz a aktivní webový vývojář a datový analytik. Stará se o chod redakce a plánuje směřování projektu. Věnuje se programování, tvorbě her a hernímu průmyslu.