Apple představil novou herní službu Apple Arcade

Apple na své konferenci představil novou herní službu Apple Arcade. Po vzoru Netflixu nebo Xbox game pass se bude jednat o měsíční předplatné, ve kterém hráči získají více než 100 her. Předplacené hry nebudou obsahovat žádné reklamy a mikrotransakce.

Apple není jedinou společností, která v poslední době představila novou herní službu. Již minulý týden Google představil svou herní platformu Google Stadia pro streamování her.

V App Store je aktuálně více než 300 000 her, ty žijí převážně z reklam a mikrotransakcí a kvalita většiny her nedosahuje očekávaného standardu. To chce Apple změnit a nabídnout hráčům možnost si více než 100 nejlepších her předplatit. Jak jsme již zmínili hry v Apple Arcade nebudou obsahovat žádné reklamy a poplatky a všechny aktualizace budou také zdarma. Hry bude možné díky propojenosti služeb Apple hrát na iPhone, iPad, Mac a Apple TV a to i v offline režimu.

Na jaké hry se můžeme těšit? 

Hry vytvořené pro Apple Arcade budou exkluzivní, nepůjde si je zahrát jinak než přes předplatné na App Store. Apple zveřejnil již množství titulů přímo na stránce Appla Arcade, můžeme se tak těšit na následující tituly: Where Cards Fall, The Pathless, LEGO Brawls, Hot Lava, Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm, Beyond a Steel Sky, No Way Home, Sonic Racing, Kings of the Castle a mnoho dalších.

Apple na hrách pro Arcade spolupracuje například s Willem Wrightem tvůrcem legendární budovatelské strategie SimCity. Apple oznámil spolupráci s následujícími herními studii: Annapurna Interactive, Bossa Studios, Cartoon Network, Finji, Giant Squid, Klei Entertainment, Konami, Lego, Mistwalker Corporation, SEGA a další.

Apple se pomocí služby Arcade snaží hráčům přinést kvalitní hry, kterých je na přesyceném trhu mobilních her nedostatek. Zároveň plánuje podporovat menší indie studia, která by bez podpory Apple Arcade měla mnohem větší problém prorazit na trhu mobilních her a aplikací.

Apple Arcade se dočkáme již na podzim

Apple plánuje spustit službu Arcade během podzimu 2019 ve více než 150 zemích. Mezi těmito zeměmi by pravděpodobně měly být i Česko a Slovensko. Cenu služby a přesnější datum spuštění se dozvíme v následujících měsících. Nicméně už teď je na co se těšit!

Richard Andrýsek on FacebookRichard Andrýsek on Instagram
Richard Andrýsek
Richard Andrýsek
Zakladatel
Zakladatel GamesDev.cz a aktivní webový vývojář a datový analytik. Stará se o chod redakce a plánuje směřování projektu. Věnuje se programování, tvorbě her a hernímu průmyslu.