Studio Warhorse koupil švédský gigant THQ Nordic za 826 milionů korun

Švédská společnost THQ Nordic prostřednictvím rakouské dceřiné firmy Koch Media koupila české vývojářské studio Warhorse. To v minulém roce vydalo úspěšnou hru Kingdom Come: Deliverance, které se prodalo už více než 2 miliony kopií. Společnost Warhorse studio doposud patřila následující trojici: investor Zdeněk Bakala (70 %), vývojář Daniel Vávra (17 %) a Martin Klíma (13 %). Warhorse studio bylo prodáno za 32,2 milionů eur (826 milionů korun) a novým 100 % majitelem je Koch Media, jehož vlastníkem je společnost THQ Nordic.

K akvizici se vyjádřil generální ředitel Koch Media Klemens Kundratitz. “Motivace našich týmů k vytváření nových myšlenek v kombinaci se dříve nabytými zkušenostmi jsou pevným základem pro společné projekty, které budeme rozvíjet.”

Generální ředitel Warhorse Studio Martin Frývaldský dodal  “Stát se součástí rodiny THQ Nordic je důležitým mezníkem pro naše studio. Začali jsme jako malý start-up tým s hrstkou zaměstnanců, kteří byli dost nadšeni, aby se připojili k tomuto náročnému projektu. Dovednosti členů našeho týmu, důvěra a podpora našeho hlavního investora a nadšení našich fanoušků, kteří podpořili vývoj Kingdom Come: Deliverance na Kickstarteru, nám pomohl růst na mezinárodní úrovni. Věříme, že podpora společnosti THQ Nordic nám umožní další posun v naší misi přinášet hráčům vzrušující hry a rozšířit hranice herního průmyslu.”

Prodej Warhorse Studia by neměl zasáhnout do personálního složení studia, nadále ve vedení zůstává Daniel Vávra, Martin Klíma, Viktor Bocan a Martin Frývaldský. Lze tedy s největší pravděpodobností očekávat pokračování Kingdom Come: Deliverence.

Čísla na závěr:

  • Při tvorbě Kingdom Come: Deliverance bylo vypito více než 5 000 litrů kávy.
  • Scénář ke Kingdom Come: Delivarance měl 2 200 stránek, což je 4,1 milionů písmen.
  • Tým Warhorse se účastnil více než 40 veřejných událostí po celém světě.
  • 50 herců nahrálo více než 45 000 unikátních frází pro cut scény.
Richard Andrýsek on FacebookRichard Andrýsek on Instagram
Richard Andrýsek
Richard Andrýsek
Zakladatel
Zakladatel GamesDev.cz a aktivní webový vývojář a datový analytik. Stará se o chod redakce a plánuje směřování projektu. Věnuje se programování, tvorbě her a hernímu průmyslu.