KickStarter Herní Novinky #1

Crowdfunding je aktuálně populární druh financování startupových projektů. Tomuto druhu financování se nevyhnuly ani známé herní tituly jako Kingdom Come: Deliverance,  Divinity: Original Sin, Darkest Dungeon, The Banner Saga a mnoho dalších. Na populárním crowdfundingovém portálu KickStarter je obrovské množství herních titulů, které hledají své podporovatele (backery) a mnohdy nejde o moc zdařilá díla. My pro vás budeme pravidelně vybírat ty nejzajímavější herní tituly z platforem KickStarter a INDIEGOGO.

The Waylanders RPG

The Wylanders je taktická party-RPG hra od Španělských vývojářů Gato Studio, kteří již vydali několik menších her.  Ve hře bude zakomponovaný klasický RPG styl známý z Dragon Age: Originis nebo Baldur’s Gate doplněný o inovativní prvky v podobě formací a možnosti cestovat časem. Příběh nás zavede do neprozkoumané keltské kultury a mytologie. Vývojáři slibují  6 hlavních class s více než 800 skilly, navíc si během průchodu hrou budete moci vybrat z 8 společníků. Hra bude nabízet více než 40 hodin herní zábavy a dvě odlišné časové periody, které budou vzájemně provázány.

Gato Studio zatím na Kickstarter.com vybralo 24 455 dolarů z celkových 150 000 tisíc dolarů. Podpořit vývojáře můžete ještě 30 dnů, hru po vydání dostanou všichni backeři, kteří přispěli více než 25 dolarů. Více o The Waylanders RPG na stránce hry.

O poznání menší ambice má hra Dread of Laughter od dvou indie vývojářů z Finska. Hra vás vnese do kůže dívky, které při autonehodě zemřeli rodiče a vy se snažíte rychle sehnat pomoc. Zkratkou přes les se dostanete na farmu, kde se shodou okolností potkáte se sériovým vrahem. Vašim úkolem bude přežít v ponuré atmosféře farmy. Vývojáři slibují že hru půjde vyhrát různými způsoby stejně jako prohrát.

Hry na PC bychom se měli dočkat na Halloween 2018, verze pro Xbox a PS4 bude vydána později. Vývojářům se již podařilo získat dostatek financí, požadovali jen směšných 500 dolarů, které využijí na nákup licencí a marketing. Do konce KickStarter kampaně zbývá pouze den, pokud vás tato hororová hra zaujala, neváhejte finské vývojáře podpořit. Pro získání hry je potřeba přispět alespoň 5 dolary. Více informací o hře najdete na oficiální stránce.

Spirit Island: Jagged Earth

Mimo video her jsou na KickStarteru velmi oblíbené i stolní hry. Jednou z nich je rozšíření Jagged Earth k původní hře Spirit Island, která získala mnoho ocenění. Spirit Island je kooperativní hra pro 6 hráčů v které se chopíte role vládce ostrova a snažíte se jej ochránit před nebezpečím, chaosem a přírodními silami. Rozšíření Jagged Earth přináší dvě nová scenária, dvě nové části hrací plochy a nespočet nových karet událostí a protivníků. Do hry také přibyly dvě nové mechaniky Aspects a Badlands, více o nich se dozvíte na stránkách hry.

Nás tato stolní hra zaujala především svým extrémně rychlým naplněním vybírané částky. Podporovatelé splnili cíl 49 000 dolarů během 14 minut. Do konce zbývá ještě 30 dní a přesto hra vybrala už 396 516 dolarů. V případě této úspěšné deskové hry to rozhodně není finální částka! Průběh kampaně můžete sledovat na oficiálních stránkách.

Richard Andrýsek on FacebookRichard Andrýsek on Instagram
Richard Andrýsek
Richard Andrýsek
Zakladatel
Zakladatel GamesDev.cz a aktivní webový vývojář a datový analytik. Stará se o chod redakce a plánuje směřování projektu. Věnuje se programování, tvorbě her a hernímu průmyslu.