KickStarter Herní Novinky #2

V dalším díle série se podíváme na tahové hry, jejichž vývojáři se do jisté míry inspirovali stolními hrami. Stolní hry jsou často převáděny do digitální podoby. Tradiční hry jako šachy nebo dáma, nebo nové, kompletně digitální jako The Witcher Adventure Game.

No Time To Relax

No Time To Relax se inspirovalo nejen deskovými hrami ale i životem. V této kombinaci dostanete na začátek 200 dolarů, malý byt a životní cíl: být nejšťastnější, nejbohatší a nejvzdělanější člověk široko daleko. Budete pracovat, kupovat si oblečení a nábytek, učit se a snažit se z toho všeho nezbláznit. Přesně jako život! Tento vtipně naladěný simulátor života si můžete zahrát až se čtyřmi kamarády jak lokálně, tak online. Pokud vaši kamarádi upřednostňují skutečný život, a nemají zájem prožívat ho znovu digitálně, je pro vás připravený i počítačový protivník.

Studio Porcelain Fortress na hře pracuje už přes rok a je téměř u konce. Ve skutečnosti je již teď hra v beta verzi, do které všichni backeři dostanou přístup. Ti štědřejší se budou moct podílet na hře samotné. Podle přispěné částky dostanou možnost vytvořit předmět, kartu nebo dokonce avatara. Zatím se na hru vybralo 5 079 dolarů z celkových 8 000, a to ještě zbývá 26 dnů do konce! Více informací na stránce hry.

Epicinium

Tato minimalistická tahová strategická hra představuje životní prostředí a přírodu jako konečný zdroj, se kterým budete muset hospodařit velmi opatrně. Epicinium zatím nabízí bitvy až pro osm hráčů nebo proti AI, která používá čtyři různé strategie. Dále budovy a jednotky, které mají své specifické role a mapy, na kterých se střídá počasí. To všechno budete muset vzít v potaz, abyste dosáhli na vítězství. Součástí finální verze by měl být i editor map a API s přehlednou dokumentací, které umožní implementovat vlastní AI.

A Bunch of Hacks, studio stojící za touto hrou, se snaží vybrat 34 200 dolarů. K dnešnímu dni mají vybráno 6 979 dolarů, a na výběr zbylé částky mají ještě 25 dnů. Pokud se podaří vybrat celou částku, do hry přibude nejen kampaň, rank systém a další herní módy. Další informace na oficiální stránce hry.

Taco Ninja Adventure

Taco Ninja Adventure je týmová karetní hra pro 2 až 6 hráčů. Cílem je porazit nepřátelský tým Taco Ninjů házením kostek a vykládáním karet se speciálními efekty. Kromě této jednoduché mechaniky můžete posílat své Taco trénovat, aby bylo silnější a křupavější, a nebudete se nudit ani po smrti svého bojovníka. Jako zlomené, mrtvé Taco spoluhráče můžete léčit, a když budete mít šťastnou ruku, dokonce se vrátit do hry.

Tato vtipná a graficky pěkně ztvárněná hra od Turn Sideways Games zatím vybrala pouze 588 dolarů z celkových 5 000 dolarů. Do konce kampaně ovšem zbývá ještě 34 dnů a my věříme, že se povede částku vybrat. Více informací na oficiální stránce hry.

Richard Andrýsek on FacebookRichard Andrýsek on Instagram
Richard Andrýsek
Richard Andrýsek
Zakladatel
Zakladatel GamesDev.cz a aktivní webový vývojář a datový analytik. Stará se o chod redakce a plánuje směřování projektu. Věnuje se programování, tvorbě her a hernímu průmyslu.