Nový dokument o vývoji Kingdom Come: Deliverance

Vývoj Kingdom Come: Deliverance přitahuje pozornost nejen díky velmi povedené crowdfundingové kampani na KickStarter.com, ale také kvůli neotřelému game designu. Detailní pohled na vývoj nabízí nový hodinový dokument od Gameumentary, který se objevil půl roku po vydání hry. Za projektem Gameumentary stojí Nick Calandra a Will Crosby, kteří vypráví příběhy za vznikem her. Na dokument o Kingdom Come: Deliverance a další hrách (Darksiders, Battle Chasers: Nightwar, Perception, atd) Nick Calandra založil KickStarterovou kampaň v které vybral $22,911 USD a překročil tak cíl o 911 dolarů.

Dokument o Kingdom Come: Deliverance je rozdělen do tří kapitol, v kterých nám vývojáři přiblíží cestu, kterou si tato ambiciozní hra musela projít. Od prvních prototypů z roku 2011, přes problém s financováním vývoje až po game design a vydání hry. Dokumentem nás provedou Daniel Vávra (Creative Director), Martin Klíma (Executive Producer), Martin Frývaldský (CEO), Viktor Bocan (Lead Designer) a Tobias Stolz-Zwilling (PR Manager). Rozhovory s vývojáři jsou vedeny v anglickém jazyce. České nebo anglické titulky je možné zapnout v YouTube přehrávači.

Dokument Kingdom Come: Deliverance

Chapter 1 – Forging A new Beginning

Kapitola první se věnuje herní tvorbě Daniela Vávry od Hidden & Dangerous, přes Mafii až po “Nový začátek” v podobě vývoje vlastního středověkého RPG Kingdom Come: Deliverance. Velká část kapitoly je věnována problémům s přesvědčováním investorů a publisherů a KickStarter kampani. Díky crowdfundingové kampani vývojáři získali prostředky pro další vývoj a zároveň se ujistili, že je o hru velký zájem.

Chaper 2 – Build A World

Kapitola Build A World přináší unikátní pohled do game design filozofie Daniela Vávry, který chtěl prostřednictvím Kingdom Come: Deliverance zprostředkovat hráčům unikátní realistický pohled do středověkého prostředí. Před samotným začátkem tvorby hry si Daniel Vávra nastudoval velké množství knih pojednávajících o středověkém způsobu života a v průběhu hry často konzultoval postup s odborníky na historii. Díky tomu se Warhorse Studios podařilo vytvořit uvěřitelný simulátor středověkého života.

Chapter 3 – Leading the Charge

Třetí kapitola Leading the Charge se věnuje dokončení projektu a vydání, které doprovázely kontroverzní články a komentáře. Hra je kritizována některými médii kvůli politické nekorektnosti (rasismu). Tomuto problému se na konci dokumentu věnuje PR manager Warhorse Studios Tobias Stolz-Zwilling. Společně se zbytkem týmu vysvětluje jejich pohled na žurnalisty, kteří psali o rasismu v Kingdom Come: Deliverance.

Richard Andrýsek on FacebookRichard Andrýsek on Instagram
Richard Andrýsek
Richard Andrýsek
Zakladatel
Zakladatel GamesDev.cz a aktivní webový vývojář a datový analytik. Stará se o chod redakce a plánuje směřování projektu. Věnuje se programování, tvorbě her a hernímu průmyslu.