Secret War – tahovka z druhé světové války

Práci na hře Secret War oznámilo před několika dny announcement trailerem slovenské herní studio Neutraworks. Secret War bude taktická tahová hra a vývojáři se netají tím, že se inspirovali hrami Silent Strom a  Xcom. Hra je zasazená do období během druhé světové války a měli bychom se dočkat i misí zasazených do Slovenského a Českého prostředí.

Tajné mise na okupovaném území

Hra Secret War nás vtáhne na nacisty okupovaná území během druhé světové války. Vašim úkolem bude vykonávat tajné mise s cílem zlikvidovat důležité nacistické velitele, nebo sabotovat jejich plány. K tomu vám bude sloužit jednotka odbojářů, kterou si naverbujete a vytrénujete. Součástí hry bude i budování základny, která bude sloužit pro plánování misí, verbování nových jednotek a získávání informací o nepříteli.

Součástí hry bude i politický systém vztahů mezi východem (SSSR) a západem (USA a Velká Británie), který bude reagovat na vaše akce a rozhodnutí. Během hry bude možné potkat nebo najmout elitní historické postavy jako Vasilij Zajcev, Jack “Mad Jack” Churchill, Otto Skorzeny, Josef “Sepp” Allebrger a mnoho dalších.

In game screenshot Secret War

Studio Neutraworks

Neutraworks je slovenské herní vývojářské studio založené na začátku roku 2018 v Nitře. Branislav Gulas je zakladatelem a project leaderem celého projektu. Společné s ním na hře Secret War pracuje asi desítka grafiků, programátorů a zvukařů.

Hra Secret War je teprve ve svých začátcích, vývojáři zatím nestanovili datum vydání hry. Lze předpokládat, že se hry nedočkáme dříve, než za pár let. Vývoj hry můžete sledovat na oficiálních stránkách studia Neutraworks a nebo na Facebooku.

Richard Andrýsek on FacebookRichard Andrýsek on Instagram
Richard Andrýsek
Richard Andrýsek
Zakladatel
Zakladatel GamesDev.cz a aktivní webový vývojář a datový analytik. Stará se o chod redakce a plánuje směřování projektu. Věnuje se programování, tvorbě her a hernímu průmyslu.