KickStarter Herní Novinky #4

V dnešním díle KickStarter Novinek vám představíme tři zajímavé indie hry, které se aktuálně uchází o přízeň hráčů na KickStarteru. Podíváme se na zajímavou letní adventuru Summer in Mara, tradiční 16-bitové JRPG s roboty Chained Echoes a netradiční hudební RPG Deathbulge: Battle of the Bands.

Summer in Mara

Summer in Mara je kreslená single-player adventura s budovatelskými prvky a jednoduchým RPG systémem. Společně s malou průzkumnicí Koa budete zažívat rozmanité dobrodružství na tropickém ostrově a přilehlém oceánu. Vývojáři slibují propracovaný systém craftění a získávání surovin doplněný o možnost si budovat ostrov dle sebe. Pokud vás omrzí budování, můžete se svojí lodí vyplout na oceán a prozkoumávat širé moře plné ostrovů a potenciálních přátel.

Ve hře by se mělo objevit více než 20 charakterů, které vám můžou zadat až 150 rozdílných úkolů. Hra by měla obsahovat dynamický svět včetně denního a nočního cyklu a změny počasí.

Hra je jak vzhledem tak i jednoduchostí určena především pro mladší publikum, pokud vás i přesto zaujala můžete vývojáře ještě 9 dnů podpořit na jejich KickStarter stránce.

Kickstarter Summer in Mara

Chained Echoes

Chained Echoes je klasické 16 bitové SNES JRPG, které kombinuje svět fantasy s mechy a vzdušnými loděmi. Ve hře budete hrát za skupinu hrdinů, kteří neohroženě prozkoumávají fantasy svět Valandis, který je plný draků a mechanických tvorů. Hra by dle slov vývojářů měla kombinovat staré dobré mechaniky známé z JRPG titulů s inovacemi, které by hře měly dodat rychlejší tempo a zachovat turn-based systém. Dočkat bychom se měli 20 – 25 hodin čistého herního času v krásné 16-bitové SNES grafice se zvukovým doprovodem ve stylu PSX RPGs. Hra by měla vyjít na Windows, Linux a iOS (při dosažení milníků v KickStarter kampani pak i na Nintendo Switch a PS4)

Pokud vás hra zaujala, tak můžete dvojici vývojářů podpořit na jejich KickStarter stránce, aktuálně jim chybí 14 000 dolarů k dosažení cíle a zbývá už jen 9 dnů!

Zaujaly vás herní mechaniky, ale nejste si jistí jestli je to váš šálek čaje? Vyzkoušejte hratelné demo přímo na KickStarter stránkách hry Deathbulge: Battle of the Bands.

Richard Andrýsek on FacebookRichard Andrýsek on Instagram
Richard Andrýsek
Richard Andrýsek
Zakladatel
Zakladatel GamesDev.cz a aktivní webový vývojář a datový analytik. Stará se o chod redakce a plánuje směřování projektu. Věnuje se programování, tvorbě her a hernímu průmyslu.