Game Developers Conference 2019

Game Developers Conference (GDC) je světově největší událost týkající se herního průmyslu. Každým rokem se konference účastní desítky tisíc herních vývojářů, pro které je připraven nabitý program. Hlavním blokem je GDC Conference, která návštěvníkům nabídne více než 750 přednášek, tutoriálů a diskusí. Zároveň mohou účastníci navštívit GDC Expo, kde přes 500 předních technologických firem prezentuje své nejnovější technologie a služby, najdeme zde Amazon, Google, Intel, Nvidia, Unreal Engine, Unity a mnoho dalších.

V rámci GDC se tento rok uskuteční dvojí udílení cen. Na The Game Developers Choice Awards se vybrané herní tituly z roku 2018 utkají o ceny hned v deseti kategoriích. Kromě her bude oceněno i několik herních vývojářů za jejich přínos pro herní průmysl a přelomové technologie, koncepty a herní design. Naopak na The Independent Games Festival budou udíleny ceny za rok 2018 nejúspěšnějším indie vývojářům.

GDC 2019

Tento rok se Game Developers Conference bude konat od 18. do 22. března v Moscone Convention Center v San Francisku. GDC je tento rok rozděleno do následujících událostí GDC Expo, GDC Summits a GDC Conference. Pokud byste chtěli osobně navštívit všechny GDC události, tak vás vstupenka vyjde na 2 399 dolarů. Pří účasti jen na GDC Conference zaplatíte 1 449 dolarů a GDC Expo stojí jen 249 dolarů.

Nemůžete se zúčastnit GDC přímo v San Francisku, nezoufejte. Během akce bude možné sledovat streamy z jednotlivých přednášek přímo na Twitchi GDC. Tři livestreamy o mobilním a cloudovém vývoji  má naplánované také Google, sleodvat je můžete na Google livestream stránce.

Množství přednášek a diskusí z GDC 2019 bude po skončení konference postupně přidáváno na oficiální YouTube kanál GDC, zde také najdete více než 1200 video záznamů z předešlých konferencí. Z  minulých let zde například najdete přednášku Classic Game Postmortem: Sid Meier’s Civilization z roku 2017 o historii a unikátním designu Civilizace, nebo přednášku DOOM: Behind the Music o kompozici, technice a filosofii hudby do her.

Richard Andrýsek on FacebookRichard Andrýsek on Instagram
Richard Andrýsek
Richard Andrýsek
Zakladatel
Zakladatel GamesDev.cz a aktivní webový vývojář a datový analytik. Stará se o chod redakce a plánuje směřování projektu. Věnuje se programování, tvorbě her a hernímu průmyslu.